Menu Menu
strona główna > aktualności > Internet - wszędzie potrzebny i wszędzie obecny

Internet - wszędzie potrzebny i wszędzie obecny

Szybkie łącze internetowe w domu nie jest już luksusem dla wybranych - jest to konieczność dla wszystkich a jednocześnie coś dostępnego dla każdego.


W dzisiejszych czasach nie wystarcza nam już sam dostęp do internetu. Łącze, które każdy chciałby mieć, musi być szybkie, stabilne i dostępne przez 24 godziny na dobę, przez 365 dni w roku. Dziś takie właśnie łącze internetowe nie jest już luksusem dla wybranych - jest to konieczność dla wszystkich a jednocześnie coś dostępnego dla każdego.


Wszystkie firmy oferujące dostęp do internetu biorą udział w swego rodzaju wyścigu, aby zaoferować klientowi większe prędkości. Również nasza firma systematycznie podnosi prędkości w poszczególnych pakietach internetowych i to od zawsze niezmiennie bez podwyższania abonamentu. Jednocześnie mamy świadomość, że aktualnie oferowane prędkości pakietów takich jak BRONZE+ 400, SILVER+ 600 czy GOLD+ 1200 są trudne do osiągnięcia na niektórych komputerach używanych przez naszych abonentów. Dochodzi do sytuacji kiedy sieć jest w stanie dostarczać dane szybciej niż komputer jest w stanie je przetwarzać. A co tu dopiero mówić o oferowanych przez niektóre firmy prędkościach rzędu np. 1Gb/s. Aktualne możliwości techniczne niektórych firm, które oferują takie prędkości nie zawsze pozwalają na zapewnienie jej pełnej dostępności wszystkim abonentom, którzy mogą ją wykupić. Proszę sobie wyobrazić sytuację, w której nawet tylko stu abonentów wykupuje pakiet 1Gb/s, która z firm dostępnych na rynku dysponuje takim łączem?.... Widać więc, że łatwo w tym wyścigu marketingowym posunąć się za daleko. Nasza firma stara się zawsze budować ofertę realistyczną również od strony technicznej – przez ciągłą rozbudowę i modernizację infrastruktury, stosując najwyższej jakości niezawodny sprzęt i odpowiednie łącza zewnętrzne.


Po co zatem wybierać tak szybki internet jaki oferuje nasza firma? Po co prędkości rzędu 100, 300 czy 500 megabitów na sekundę? Sensem wykorzystania takich pakietów nie jest wykonywanie pomiarów na jednym komputerze z użyciem serwisu np. speedtest.net – wynik będzie zależał od wielu czynników, w tym od sprawności samego komputera, na którym ów test jest przeprowadzany. Przy tak wysokich prędkościach nawet drobna usterka typu zagięty kabel, zakłócenia WiFi mogą mieć duży wpływ na wynik. Aktualny rozwój oferty dostępu do internetu jest nastawiony na coś innego – mianowicie na jednoczesne korzystanie z szybkiego internetu na wielu urządzeniach jednocześnie.


W naszych domach jest coraz częściej więcej urządzeń, które mogą być podłączone do internetu i z których chcemy korzystać. Mamy już zwykle więcej niż jeden komputer, mamy smartfony, mamy smartTV, mamy tablety, drukarki sieciowe, konsole do gier, mamy nawet małe sieci domowe. Nasza firma wskazuje abonentom, że z użyciem naszych usług i zaawansowanych technologicznie modemów Arris TG3442 mogą stworzyć własny DOMOWY GIGABITOWY WĘZEŁ SIECIOWY z dostępem WiFi, gdzie wszystkie te urządzenia będą mogły bezproblemowo współdzielić dostarczone odpowiednio szybkie łącze internetowe. To dziś główny sens korzystania z wysokich prędkości w oferowanych przez naszą firmę pakietach.


Arris TG3442

Arris TG3442 jest telefonicznym modemem kablowym z wbudowanym routerem bezprzewodowym, zgodnym zarówno z najnowszą wersją standardu DOCSIS 3.1 jak i z jego poprzednią wersją 3.0. Posiada on 4 porty RJ45 o prędkości 10/100/1000 Mbps, 2 porty telefoniczne RJ11, port USB 3.1 Gen 1 oraz zintegrowany włącznik zasilania.

(specyfikacja modemu)

 

 

 

 

Zobacz więcej »   |   Zobacz ofertę »