Menu Menu
strona główna > aktualności > Liga Narodów siatkarzy 2021

Liga Narodów siatkarzy 2021

Telpol :: Siatkówka mężczyzn

28.05.2021- 27.06.2021

Liga Narodów siatkarzy 2021


W tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy szesnaście reprezentacji będzie rywalizować systemem "każdy z każdym". Cztery najlepsze drużyny awansują do półfinałów i powalczą o zwycięstwo w całym turnieju. Decydujące mecze zostaną rozegrane 26 i 27 czerwca.

Podopieczni trenera Vitala Heynena rozpoczną rywalizację w piątek 28 maja spotkaniem z Włochami. Ostatnią konfrontację pierwszej fazy rozegrają 23 maja z Francją. Największym dotychczasowym sukcesem reprezentacji Polski w tej imprezie był brązowy medal wywalczony w 2019 roku w Chicago.

 

Liga Narodów jest rozgrywana od 2018 roku. Została zorganizowana przez FIVB jako kontynuacja rozgrywanej w latach 1990–2017 Ligi Światowej. Dwie dotychczasowe edycje wygrała Rosja (2018, 2019). W 2020 roku impreza została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

 

1. kolejka:

 

2021-05-28: Francja – Bułgaria (piątek, godzina 10.00)

2021-05-28: Niemcy – Australia (piątek, godzina 12.00)

2021-05-28: Japonia – Iran (piątek, godzina 13.00)

2021-05-28: Serbia – Słowenia (piątek, godzina 15.00)

2021-05-28: Holandia – Rosja (piątek, godzina 16.00)

2021-05-28: USA – Kanada (piątek, godzina 18.00)

2021-05-28: Polska – Włochy (piątek, godzina 19.30)

2021-05-28: Brazylia – Argentyna (piątek, godzina 21.00)

 

2. kolejka:

 

2021-05-29: Niemcy – Francja (sobota, godzina 10.00)

2021-05-29: Iran – Rosja (sobota, godzina 12.00)

2021-05-29: Holandia – Japonia (sobota, godzina 13.00)

2021-05-29: Australia – Bułgaria (sobota, godzina 15.00)

2021-05-29: Polska – Serbia (sobota, godzina 16.00)

2021-05-29: Włochy – Słowenia (sobota, godzina 18.00)

2021-05-29: Argentyna – Kanada (sobota, godzina 19.30)

2021-05-29: USA – Brazylia (sobota, godzina 21.00)

 

3. kolejka:

 

2021-05-30: Australia – Francja (niedziela, godzina 10.00)

2021-05-30: Holandia – Iran (niedziela, godzina 12.00)

2021-05-30: Niemcy – Bułgaria (niedziela, godzina 13.00)

2021-05-30: Rosja – Japonia (niedziela, godzina 15.00)

2021-05-30: USA – Argentyna (niedziela, godzina 16.00)

2021-05-30: Kanada – Brazylia (niedziela, godzina 18.00)

2021-05-30: Polska – Słowenia (niedziela, godzina 19.30)

2021-05-30: Serbia – Włochy (niedziela, godzina 21.00)

 

4. kolejka:

 

2021-06-03: Niemcy – Argentyna (czwartek, godzina 10.00)

2021-06-03: Iran – Kanada (czwartek, godzina 12.00)

2021-06-03: Japonia – Serbia (czwartek, godzina 13.00)

2021-06-03: Brazylia – Francja (czwartek, godzina 15.00)

2021-06-03: Holandia – Słowenia (czwartek, godzina 16.00)

2021-06-03: Australia – Polska (czwartek, godzina 18.00)

2021-06-03: Włochy – Bułgaria (czwartek, godzina 19.30)

2021-06-03: Rosja – USA (czwartek, godzina 21.00)

 

5. kolejka:

 

2021-06-04: Argentyna – Słowenia (piątek, godzina 10.00)

2021-06-04: Holandia – Niemcy (piątek, godzina 12.00)

2021-06-04: Brazylia – Japonia (piątek, godzina 13.00)

2021-06-04: Serbia – Francja (piątek, godzina 15.00)

2021-06-04: Iran – Włochy (piątek, godzina 16.30)

2021-06-04: Polska – USA (piątek, godzina 18.00)

2021-06-04: Rosja – Australia (piątek, godzina 19.30)

2021-06-04: Kanada – Bułgaria (piątek, godzina 21.00)

 

6. kolejka:

 

2021-06-05: Holandia – Argentyna (sobota, godzina 10.00)

2021-06-05: Słowenia – Niemcy (sobota, godzina 12.00)

2021-06-05: Francja – Japonia (sobota, godzina 13.00)

2021-06-05: Brazylia – Serbia (sobota, godzina 15.00)

2021-06-05: Rosja – Polska (sobota, godzina 16.00)

2021-06-05: USA – Australia (sobota, godzina 18.00)

2021-06-05: Bułgaria – Iran (sobota, godzina 19.30)

2021-06-05: Kanada – Włochy (sobota, godzina 21.00)

 

7. kolejka:

 

2021-06-09: Serbia – Niemcy (środa, godzina 10.00)

2021-06-09: Japonia – Australia (środa, godzina 12.00)

2021-06-09: Francja – Rosja (środa, godzina 13.00)

2021-06-09: Słowenia – Kanada (środa, godzina 15.00)

2021-06-09: Argentyna – Włochy (środa, godzina 16.30)

2021-06-09: Iran – USA (środa, godzina 18.00)

2021-06-09: Polska – Bułgaria (środa, godzina 19.30)

2021-06-09: Holandia – Brazylia (środa, godzina 21.00)

 

8. kolejka:

 

2021-06-10: Serbia – Iran (czwartek, godzina 10.00)

2021-06-10: Rosja – Kanada (czwartek, godzina 12.00)

2021-06-10: Francja – Słowenia (czwartek, godzina 13.00)

2021-06-10: Argentyna – Australia (czwartek, godzina 15.00)

2021-06-10: Niemcy – USA (czwartek, godzina 16.00)

2021-06-10: Bułgaria – Brazylia (czwartek, godzina 18.00)

2021-06-10: Japonia – Włochy (czwartek, godzina 19.30)

2021-06-10: Polska – Holandia (czwartek, godzina 21.00)

 

9. kolejka:

 

2021-06-11: Iran – Niemcy (piątek, godzina 10.00)

2021-06-11: Słowenia – Rosja (piątek, godzina 12.00)

2021-06-11: Japonia – Argentyna (piątek, godzina 13.00)

2021-06-11: Holandia – Bułgaria (piątek, godzina 15.00)

2021-06-11: Australia – Włochy (piątek, godzina 16.30)

2021-06-11: USA – Serbia (piątek, godzina 18.00)

2021-06-11: Kanada – Francja (piątek, godzina 19.30)

2021-06-11: Polska – Brazylia (piątek, godzina 21.00)

 

10. kolejka:

 

2021-06-15: Rosja – Serbia (wtorek, godzina 10.00)

2021-06-15: Iran – Australia (wtorek, godzina 12.00)

2021-06-15: Argentyna – Bułgaria (wtorek, godzina 13.00)

2021-06-15: Japonia – Niemcy (wtorek, godzina 15.00)

2021-06-15: Włochy – USA (wtorek, godzina 16.30)

2021-06-15: Kanada – Polska (wtorek, godzina 18.00)

2021-06-15: Brazylia – Słowenia (wtorek, godzina 19.30)

2021-06-15: Holandia – Francja (wtorek, godzina 21.00)

 

11. kolejka:

 

2021-06-16: Argentyna – Rosja (środa, godzina 10.00)

2021-06-16: Serbia – Bułgaria (środa, godzina 12.00)

2021-06-16: Słowenia – Australia (środa, godzina 13.00)

2021-06-16: Japonia – Polska (środa, godzina 15.00)

2021-06-16: Holandia – Włochy (środa, godzina 16.30)

2021-06-16: Kanada – Niemcy (środa, godzina 18.00)

2021-06-16: USA – Francja (środa, godzina 19.30)

2021-06-16: Iran – Brazylia (środa, godzina 21.00)

 

12. kolejka:

 

2021-06-17: Argentyna – Serbia (czwartek, godzina 10.00)

2021-06-17: Bułgaria – Rosja (czwartek, godzina 12.00)

2021-06-17: Japonia – Kanada (czwartek, godzina 13.00)

2021-06-17: Australia – Brazylia (czwartek, godzina 15.00)

2021-06-17: Iran – Słowenia (czwartek, godzina 16.00)

2021-06-17: Holandia – USA (czwartek, godzina 18.00)

2021-06-17: Francja – Włochy (czwartek, godzina 19.30)

2021-06-17: Niemcy – Polska (czwartek, godzina 21.00)

 

13. kolejka:

 

2021-06-21: Australia – Serbia (poniedziałek, godzina 10.00)

2021-06-21: Japonia – Bułgaria (poniedziałek, godzina 12.00)

2021-06-21: Francja – Iran (poniedziałek, godzina 13.00)

2021-06-21: Kanada – Holandia (poniedziałek, godzina 15.00)

2021-06-21: Brazylia – Włochy (poniedziałek, godzina 16.30)

2021-06-21: Słowenia – USA (poniedziałek, godzina 18.00)

2021-06-21: Polska – Argentyna (poniedziałek, godzina 19.30)

2021-06-21: Niemcy – Rosja (poniedziałek, godzina 21.00)

 

14. kolejka:

 

2021-06-22: Kanada – Australia (wtorek, godzina 10.00)

2021-06-22: Serbia – Holandia (wtorek, godzina 12.00)

2021-06-22: Bułgaria – USA (wtorek, godzina 13.00)

2021-06-22: Iran – Polska (wtorek, godzina 15.00)

2021-06-22: Japonia – Słowenia (wtorek, godzina 16.00)

2021-06-22: Francja – Argentyna (wtorek, godzina 18.00)

2021-06-22: Brazylia – Niemcy (wtorek, godzina 19.30)

2021-06-22: Rosja – Włochy (wtorek, godzina 21.00)

 

15. kolejka:

 

2021-06-23: Australia – Holandia (środa, godzina 10.00)

2021-06-23: Kanada – Serbia (środa, godzina 12.00)

2021-06-23: USA – Japonia (środa, godzina 13.00)

2021-06-23: Francja – Polska (środa, godzina 15.00)

2021-06-23: Iran – Argentyna (środa, godzina 16.00)

2021-06-23: Słowenia – Bułgaria (środa, godzina 18.00)

2021-06-23: Włochy – Niemcy (środa, godzina 19.30)

2021-06-23: Brazylia – Rosja (środa, godzina 21.00)

 

2021-06-26: półfinał

2021-06-26: półfinał

 

2021-06-27: mecz o III miejsce

2021-06-27: FINAŁ.

 

Transmisja TV: TVP 1, TVP 2, Polsat Sport HD