Menu Menu
strona główna > aktualności > Mistrzostwa Świata w Rosji

Mistrzostwa Świata w Rosji

TELPOL :: piłka do gry w piłkę nożną

Mistrzostwa Świata w Rosji

14.06-15.07.2018

 

Od meczu gospodarzy Rosji z Arabią Saudyjską w grupie A rozpoczną się 14 czerwca piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji. Faza grupowa zakończy się 14 dni później, a finał zaplanowano na 15 lipca.

Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Jest to również pierwszy turniej mistrzostw świata, którego państwo-gospodarz leży na dwóch kontynentach (w Europie i w Azji). W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach). Na turnieju zadebiutują reprezentacje Islandii i Panamy.


Faza grupowa

14 czerwca

Grupa A: Rosja - Arabia Saudyjska, godz. 17, Moskwa

 

15 czerwca

Grupa A: Egipt - Urugwaj, godz. 14, Jekaterynburg

Grupa B: Maroko - Iran, godz. 17, Sankt Petersburg

Grupa B: Portugalia - Hiszpania, godz. 20, Soczi

 

16 czerwca

Grupa C: Francja - Australia, godz. 12, Kazań

Grupa D: Argentyna - Islandia, godz. 15, Moskwa

Grupa C: Peru - Dania, godz. 18, Sarańsk

Grupa D: Chorwacja - Nigeria, godz. 21, Kaliningrad

 

17 czerwca

Grupa E: Kostaryka - Serbia, godz. 14, Samara

Grupa F: Niemcy - Meksyk, godz. 17, Moskwa

Grupa E: Brazylia - Szwajcaria, godz. 20, Rostów nad Donem

 

18 czerwca

Grupa F: Szwecja - Korea Płd., godz. 14, Niżny Nowogród

Grupa G: Belgia - Panama, godz. 17, Soczi

Grupa G: Tunezja - Anglia, godz. 20, Wołgograd

 

19 czerwca

Grupa H: Kolumbia - Japonia, godz, 14, Sarańsk

Grupa H: Polska - Senegal, godz. 17, Moskwa

Grupa A: Rosja - Egipt, godz. 20, Sankt Petersburg

 

20 czerwca

Grupa B: Portugalia - Maroko, godz. 14, Moskwa

Grupa A: Urugwaj - Arabia Saudyjska, godz. 17, Rostów nad Donem

Grupa B: Iran - Hiszpania, godz. 20, Kazań

 

21 czerwca

Grupa C: Dania - Australia, godz. 14, Samara

Grupa C: Francja - Peru, godz. 17, Jekaterynburg

Grupa D: Argentyna - Chorwacja, godz. 20, Niżny Nowogród

 

22 czerwca

Grupa E: Brazylia - Kostaryka, godz. 14, Sankt Petersburg

Grupa D: Nigeria - Islandia, godz. 17, Wołgograd

Grupa E: Serbia - Szwajcaria, godz. 20, Kaliningrad

 

sobota, 23 czerwca

Grupa F: Korea Płd. - Meksyk, godz. 17, Rostów nad Donem

Grupa F: Niemcy - Szwecja, godz. 20, Soczi

Grupa G: Belgia - Tunezja, godz. 14, Moskwa

 

niedziela, 24 czerwca

Grupa G: Anglia - Panama, godz. 14, Niżny Nowogród

Grupa H: Japonia - Senegal, godz. 17, Jekaterynburg

Grupa H: Polska - Kolumbia, godz. 20, Kazań

 

25 czerwca

Grupa A: Urugwaj - Rosja, godz. 16, Samara

Grupa A: Arabia Saudyjska - Egipt, godz. 16, Wołgograd

Grupa B: Hiszpania - Maroko, godz. 20, Kaliningrad

Grupa B: Iran - Portugalia, godz. 20, Sarańsk

 

26 czerwca:

Grupa C: Dania - Francja, godz. 16, Moskwa

Grupa C: Australia - Peru, godz. 16, Soczi

Grupa D: Islandia - Chorwacja, godz. 20, Rostów nad Donem

Grupa D: Nigeria - Argentyna, godz. 20, Sankt Petersburg

 

27 czerwca:

Grupa F: Meksyk - Szwecja, godz. 16, Jekaterinburg

Grupa F: Korea Płd. - Niemcy, godz. 16, Kazań

Grupa E: Serbia - Brazylia, godz. 20, Moskwa

Grupa E: Szwajcaria - Kostaryka, godz. 20, Niżny Nowogród

 

28 czerwca

Grupa H: Senegal - Kolumbia, godz. 16, Samara

Grupa H: Japonia - Polska, godz. 16, Wołgograd

Grupa G: Anglia - Belgia, godz. 20, Kaliningrad

Grupa G: Panama - Tunezja, godz. 20, Sarańsk

 

1/8 finału

30 czerwca

1. w grupie C - 2. w grupie D   (Kazań, godz. 16)

1. w grupie A - 2. w grupie B   (Soczi, godz. 20)

1 lipca

1. w grupie B - 2. w grupie A   (Moskwa, godz. 16)

1. w grupie D - 2. w grupie C   (Niżny Nowogród, godz. 20)

2 lipca

1. w grupie E - 2. w grupie F   (Samara, godz. 16)

1. w grupie G - 2. w grupie H   (Rostów nad Donem, godz. 20)

3 lipca

1. w grupie F - 2. w grupie E   (Sankt Petersburg, godz. 16)

1. w grupie H - 2. w grupie G   (Moskwa, godz. 20)

 

Ćwierćfinały

6 lipca

I. zwycięzca A1-B2 - zwycięzca C1-D2   (Niżny Nowogród, godz. 16)

II. zwycięzca E1-F2 - zwycięzca G1-H2   (Kazań, godz. 20)

7 lipca

III. zwycięzca F1-E2 - zwycięzca H1-G2   (Samara, godz. 16)

IV. zwycięzca B1-A2 - zwycięzca D1-C2   (Soczi, godz. 20)


Półfinały

10 lipca

zwycięzca meczu I - zwycięzca meczu II     (Sankt Petersburg, godz. 20)

11 lipca

zwycięzca meczu III - zwycięzca meczu IV   (Moskwa, godz. 20)


Mecz o trzecie miejsce

14 lipca, godzina 16, Stadion Kriestowskij, Sankt Petersburg

 

Finał

15 lipca, godzina 17, Stadion Łużniki, Moskwa


Transmisja TV: TVP1, TVP2, TVP Sport